Wyniki konkursu „Nie piersią, ale Z PIERSI. To brzmi dumnie!”

Wiedzcie, że wybór tej jednej odpowiedzi był trudny. Bardzo trudny. Nawet jeśli zgłoszeń do konkursu nie było za wiele.

 

3995710271_48db408f89_z
Żródło: flickr.com/ fot. Paul Kelly CC BY-NC 2.0

 

Każda z odpowiedzi konkursowych płynęła prosto z serca, spełniała swoje zadanie – gdybym znów była w sytuacji, że jestem załamana pod tym, jak znów nie mogę karmić piersią, na pewno takie słowa podniosłyby mnie na duchu.

Wyłonienie zwyciężczyni zajęło mi bardzo dużo czasu. Tak bardzo chciałabym nagrodzić wszystkie odpowiedzi, ale nie mogę 🙁

 

Dobra, nie przedłużam.

Nagrodę główną otrzymuje:

Patrycja G. 
Odpowiedź Patrycji sprawiła, że wyłam.
Patrycja, dosadnie trafiłaś w to, o czym ja wiedziałam, no wiedziałam, ale żal za straconym karmieniem naturalnym na chwilę przyćmił wszystkie radości bycia Mamą. Bo jednak plany były zupełnie inne.
Myślę, że to, co napisała Patrycja najbardziej mogłyby pomóc załamanej Mamie, kiedy rozum wie swoje, a rozhuśtane emocje – swoje.
Oto nagrodzony list
(zachowana oryginalna pisownia):

Najukochańsza ze wszystkich Mam!
Mamusiu moja, to ja, Twoja Kruszynka. Choć jestem jeszcze malutka, to czuję Twoje bezbrzeżne przygnębionej z powodu tego, że nie możesz karmić mnie piersią. Kiedy Ty jesteś smutna, to i ja się smucę. Czuję wszystkie twoje emocje, te dobre i te złe. A chcę byś była szczęśliwa, bo ja już…. jestem. I to wcale nie tylko wtedy, gdy mnie karmisz piersią, ale gdy po prostu jesteś ze mną. Przytulenie, łagodne głaskanie, ciepły ton twego głosu, słodkie nucenie, dotyk Twych kojących dłoni…to sprawia, że czuję się kochana. Najważniejsza dla mnie jesteś TY i twoja MIŁOŚĆ, nie to czy karmisz piersią czy butelka. Jesteś dla mnie całym światem. Kocham Cię Mamusiu! Pamiętaj o tym! Choć jeszcze nie umiem tego powiedzieć, to okazuję to uśmiechem, wtuleniem się w Ciebie. Słyszę twoje westchnienia, czuję twoją frustrację, gdy przystawiasz mnie to piersi, lecz każda kolejna próba kończy się porażką. Obwiniasz się, że jesteś złą matka? Że nie potrafisz mnie nakarmić, gdy w koło inne kobiety robią to bez problemu? Ależ to nieprawda! Jesteś najukochańszą ze wszystkich mam! A wiesz czemu? Bo jesteś MOJĄ mamą, a ja TWOIM dzieckiem. Bo to TY dałaś mi najcenniejszy dar-życie i najcenniejsze ze wszystkich uczuć, jakie może obdarzyć człowiek drugą osobę- miłość. Widzę, jak się starasz, próbujesz. I to wszystko dla mnie. Odciągasz mleczko dla mnie nawet w nocy, by jak tylko zapłaczę, dać mi zjeść. Wiem, ile trudu kosztuje Cię zdobycie każdej kropli mleka dla mnie. Ile łez wylanych, smutku, obwiniania się. I to wszystko dla mnie…. Cudowna jesteś Mamusiu! Nie poddawaj się, spróbuj znów mnie przystawić do piersi. Tym razem jednak proszę nie stresuj się, nie myśl o tym, czy uda się czy nie. Odsuń od siebie złe myśli. Jesteśmy podczas karmienia tylko Ty i JA…MY! Może mleczko poleci. Ale wiedz, że nawet jak się nie uda…. to naprawdę nie jest ważne…. najważniejsze, że mnie przytuliłaś, że jesteśmy blisko siebie. I tak już będzie zawsze.

 

Patrycja, przypominam – zgodnie z Regulaminem, do 10 maja masz czas na wysłanie do mnie swoich danych 🙂

 

Jednocześnie chciałabym też przyznać też małe wyróżnienie. Za dodatkowy wkład i „ubranie” swojej odpowiedzi w formę wiersza. Wiem, jak trudne to zadanie, więc ode mnie samej leci drobna niespodzianka.

Oto list Pauliny S.:

W sierpniu zostanę mamą i zamierzam karmić piersią, ponieważ to najlepsze co możemy dać naszym maleństwom. Jestem przeciwna używania mleka w proszku, jeżeli jest sposób na naturalne karmienie.

„Mamusiu!
Kochana jak serduszko moje,
Ja już od długiego czasu zawsze przy Tobie.
Na początku w brzuszku przez miesięcy dziewięć,
Teraz w ramionach Twych ciepłych leżę.
I chociaż mleko Twoje piję z butelki,
To jest ono przecież pyszniejsze niż żelki.
Ważne, że mleko z Twojej piersi zdrowe,
Takie najlepsze na te chłodne dni kwietniowe.
Nie martw się niepotrzebnie, stres przecież szkodzi,
Nie warto się poddawać, kiedy coś nie wychodzi.
Pamiętaj Mamo, że najlepiej Ci z uśmiechem,
I nic nie jest dla mnie żadnym problemem.
Ja zawsze przecież jestem przy Tobie
i kocha Cię tak bardzo malutkie serduszko moje.”

 

Paulina, wyślij mi na maila swoje dane. W ciągu kilku dni wyślę Ci paczuszkę 🙂

 

Dziewczyny, gratuluję i zapraszam do kolejnych zabaw w przyszłości 🙂

13,901 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge