Po co mi to całe blogowanie?

Dziś blogi mają swoje święto 🙂

Dziś, na kilka dni przed pierwszym półroczem istnienia mojego bloga, z racji takiej okazji, mały wpis.

Thomas Hawk CC BY-NC 2.0
Źródło: flickr.com/ fot. Thomas Hawk CC BY-NC 2.0

Od czego się zaczęło.

Grudzień 2013

Znajomy podsyła pomysły na zaistnienie w Sieci. Pada hasło: BLOG. Wiecie, sama często czytam blogi, ale nie myślałam o tym, żeby sama zacząć pisać, bo to jednak wymaga pewnej regularności. A że z czasem u mnie krucho, Oliwka była wtedy Ryczką-Kwiczką, czasu nie miałam wcale, więc nawet o tym nie myślałam. A już w ogóle czas się skurczy jak wrócę do pracy.

No i ten znajomy uświadomił mi (świadomie czy nie 😉 ), że ja CHCIAŁABYM prowadzić bloga. Ten sam znajomy pomógł mi we wszelkich kwestiach technicznych, odesłał gdzie trzeba, i tak w marcu wystartowałam.

Początki bywają trudne.

Jest to, czego się obawiałam. Czasu na grzebanie na blogu nie mam za wiele, teraz jeszcze zachciało mi się zmienić cały dizajn strony. To pożera tak wiele czasu, zwłaszcza mnie- laikowi webmasteringowemu. Każdą nową kwestię, każdy problem, godzinami rozwiązuję z pomocą wujka google’a, czasem się uda problem rozwiązać, czasem nie. I wtedy szukam na nowo. Dlatego idzie to tak długo, wybaczcie. Piszę głównie wieczorami, nie zawsze się da, ale jakoś idzie 🙂 W ciągu dnia z reguły nie mam takiej możliwości, żeby na spokojnie zasiąść i napisać. Dla mnie jednak najważniejsze są dzieci 🙂

Co mi dało blogowanie?

– Poczucie, że robię coś, co sprawia mi wiele radości, jest dla mnie odskocznią od codzienności. Poznaję nowych ludzi, ich problemy i sukcesy, trudy dnia codziennego.

– Satysfakcję zawodową. Rozsiewam wśród rodziców wiedzę na temat mowy dzieci. Budzę w nich świadomość, że nie tylko rozwój ruchowy jest ważny, że mowa to bardzo istotny element całościowego rozwoju małego człowieczka.

– Pozwoliło się zrewanżować. Sama w trakcie zajęć korzystam z wielu zabaw, gier, pomysłów i inspiracji upowszechnianych w Sieci przez innych logopedów. Mogę w ten sposób przekazać innym moje własne pomysły na gry i zabawy.

– Inaczej postrzegam świat. Głębiej, pełniej, bardziej dociekliwie. Wiem, że na pewne kwestie wcześniej nie zwróciłabym większej uwagi. Teraz nabierają one rangi czegoś, co jest warte opisania. Mogę podzielić się z innymi moimi spostrzeżeniami.

– Rozwijam się w pisaniu. Wiecie, ja jestem z tych, którzy piszą konkretnie i na temat. Nie umiem lać wody, moja praca maturalna z polskiego (zdawałam jeszcze starą maturę) miała 3,5 strony (inni mieli 6-7 stron i więcej). A teraz – jakoś tak samo wychodzi więcej niż było w planie 🙂

Wielokrotnie zastanawiam się, po co ja się za to brałam. Że gdyby nie blog, to bym w tym czasie mogła spokojnie posiedzieć, albo poleżeć na kanapie i pachnieć. Fakt mogłabym. Ale pisanie sprawia mi tyle radości, odpoczywam przy tym, a przy okazji jest jakiś konkretny efekt tego siedzenia 🙂

A poza tym maile i wiadomości, które zaczynacie do mnie coraz częściej wysyłać, dają konkretnego kopa do dalszego działania.

Czego ja się jeszcze bałam, zanim nieśmiało myślałam o sobie jako blogerce? Tego, o czym ja mam właściwie pisać. Taka szara codzienność, ja i One. A tak naprawdę to ta szara codzienność (która w końcu nabiera konkretnych barw) staje się niesamowitym źródłem inspiracji. No i tak – z nowymi tematami czasem jest zupełna posucha, a czasem mam milion pomysłów na nowe wpisy. Obecnie mam 25 szkiców, zarysów nowych wpisów, które czekają na dokończenie 🙂 

Powoli pisanie staje się moją pasją. 

Jeszcze żeby tylko Wasza aktywność była widoczna to by było już idealnie. To te komentarze pozwalają mi Was poznać. Was – moich Czytelników. Czytacie (a widzę, że czytacie), i jeśli napiszecie komentarz ze swoją opinią to pozwalacie się poznać. Z komentarzy (także tych czytanych na innych blogach) wyłapuję coś, o czym można napisać nowy wpis. I się kręci.

Także, tego, klawiatury w dłoń i piszemy – Ja i Wy 🙂 I tego własnie życzę mojemu blogowi 🙂

cristina CC BY-NC-ND 2.0
Źródło: flickr. com/ fot. cristina CC BY-NC-ND 2.0 Ta grafika nie jest przypadkowa. Nie widzicie? Przyjrzyjcie się 😉

3,116 total views, 3 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge