6 marca – Europejski Dzień Logopedy

speak-238488_640Nie mogła nadarzyć się lepsza okazja na wystartowanie z blogiem logopedycznym. 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej jest obchodzony Europejski Dzień Logopedy.

Komitet Łącznikowy Logopedów Unii Europejskiej po raz pierwszy zainicjował to święto 6 marca 2004 roku. Celem tego dnia jest ukazanie społeczeństwu, jak istotną rolę pełni logopeda, jak ważnym elementem istnienia człowieka jest mowa (wszak ona odróżnia nas od np. zwierząt) i jakie konsekwencje mogą powodować zaburzenia w komunikacji. W Polsce ten dzień świętujemy od 2007 roku.

Każdego roku obchodom przyświeca inna myśl przewodnia. W roku 2014  jest to:

Wiele języków, wiele kultur, jedna komunikacja

Jakże bliski jest ten temat w dzisiejszym świecie, gdzie emigracja jest na porządku dziennym, ludzie biegle władają dwoma (lub nawet więcej) językami jednocześnie, zależnie od sytuacji.

 

Z tej okazji chciałabym życzyć wszystkim Logopedom (sobie również 😉 ) satysfakcji z wykonywanej pracy, aby w głowie powstawały same ciekawe pomysły, by pomoc pacjentom dostarczała mnóstwa radości, a przede wszystkim przynosiła jak najwięcej pozytywnych efektów 😀

5,626 total views, 7 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge