4 najlepsze zabawki – od niemowlaka do przedszkolaka

Wydajemy grube miliony na zabawki edukacyjne, grające, świecące, pierdzące. Walają się później takie po podłodze, rozdeptywane stopami (koniecznie bosymi :/ ). Interesowały dziecko. Kiedyś, na samym początku. Teraz jak się pobawi, to chwilę i ciska w kąt (chociaż to i tak najlepsze wyjście, gorsze są te porozwalane po całej podłodze). I rusza na poszukiwania następnej, która na chwilę zainteresuje… Są jednak takie zabawki, które zainteresują dziecko na dłuższy czas. I będzie do nich wracać, prawie co chwilę.

4272927117_903330086a_z
Źródło: flickr.com/ fot. Cavale Doom CC BY-NC-ND 2.0

Oto lista zabawek, które dziecko wybiera ponad wszystkie inne

1. Telefon komórkowy (najlepiej smartfon)

Oj oj oj, niezliczona ilość funkcji, kombinacji. Zajmuje na baaaardzo długo. A to można cyknąć słit focię z rąsi, filmik nagrać, pozmieniać ustawienia. Robi się bardzo ciekawie, gdy przy okazji uda się zadzwonić albo napisać (i co najlepsze – wysłać) słit romantycznego esemeska. Co ciekawe – odblokowanie smartfona jest sprawą banalnie prostą, wystarczy przejechać paluchem po ekranie. Czasem przezorny Rodzic wykombinuje blokadę wężykiem albo inną trudnością, tylko oby ten sam Rodzic się nie wkopał pod swoją łopatę. Kilka nieprawidłowych prób odblokowania telefonu i telefon zablokowany zupełnie. UPS, wypadek przy pracy…

Dzieć nie pogardzi też telefonem starszej daty, klawiszowym. Tylko odblokowanie trudniejsze 😉

Obraz 16531

2. Tablet

Równie interesujący co smartfon, podobna funkcjonalność. Wygodniejszy w obsłudze, bo większy ekran, większa przestrzeń do kombinowania.

Obraz 16533

Obraz 16535

3. Pilot – do telewizora, wieży etc.

Aj, aj, coś interesującego. Początkowo wielce interesujące są guziczki i możliwość wciskania ich. Z biegiem (niedługiego) czasu brzdąc zauważa, że jak wciśnie, to na pudle coś się dzieje, zmienia się obraz. No i mamy zabawę na całego. Tylko żeby nie było za różowo-kolorowo, to ustawienia w pudle też się da pozmieniać. A Ty głów się później Rodzicu, co zostało zmienione, w jaki sposób, i jak to odkręcić.

 

Obraz 969

Obraz 968

Obraz 971

4. Zabawki innego dziecka

Wpuśćcie malucha w krainę innego dziecka. Dobre 2 godziny (a bywają i lepsi zawodnicy) macie z głowy 😉

 

Bo wiecie, najlepsze zabawki to czyjeś zabawki. Z reguły rodziców.

 

PS. Traktujcie ten tekst z przymróżeniem oka. To są najlepsze zabawki z perspektywy dziecka. Absolutnie nie namawiam do zajmowania dziecka zabawkami ekranowymi. Oczy i mózg małego dziecka nie są ich odpowiednim odbiorcą. Najlepszą zabawą dla dzieci jest to, w co i czym będą bawić się razem z Wami 🙂

Ale co ciekawe – zabawki z miejsc 1-3 też uczą. Ha, a jakże. Maluch trenuje myślenie przyczynowo-skutkowe, bo widzi, że jak coś pokombinuje palcem, to coś się dzieje,  Na tej samej zasadzie działają te wszystkie „zabawki edukacyjne”.

 

 A jaka jest ulubiona zabawka Twojego dziecka?

 

6,569 total views, 3 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge